Царинарница Гевгелија доби Благодарница за својата успешна работа

Четврток, 28 Ноември 2019

Реалниот сектор кој е секојдневно зависен од увоз на репроматеријали и извоз на своите производи најголем дел од работнире оперативи ги должи на квалитетните царински обработки.
Денеска Царинарница Гевгелија доби Благодарница за соработка од фирмата „Еуроникел Индустри“ од Кавадарци, за креирање на добра деловна клима со забрзувањето на постапката за проток на стоки на ГП „Богордодица“.

Од менаџментот на „Еуроникел Индустри“ потенцираа дека компанијата постигнала големи резултати благодарение на поволната деловна клима која ја има во нашата држава, пред се’ царината како една од клучните институции и доделија Благодарници на Царинарница Гевгелија и Царинската испостава Кавадарци.

Ова е успешна приказна каде компанија во стечај, поранешен ФЕНИ, денес Еуроникел Индустри, благодарение на политиките на Владата, има извоз од 200.000.000 милиони евра, учествува со 1,8% во вкупниот БДП на државата и исплатува за 30% повисоки плати од просекот на своите работници.
Ова вчера го изјави премиерот Зоран Заев во Кавадарци, на свеченоста по повод една година успешна работа на кавадаречката компанија.

Last modified on Четврток, 28 Ноември 2019 - 21:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.