Наградната игра Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, во оптек награди од 1000 до 3 милиони денари

Недела, 15 Декември 2019

Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, 15 декември.
Главен критериум за учество на наградната игра е успешно скенирана сметка. Во наградната игра учествуваат сите фискални сметки па дури и оние со 0 денари уплатен Данок на додадена вредност.

Од 15 декември стартува наградна игра МојДДВ#Моја награда за граѓаните коио скенираат фискални сметки. Покрај повратот на 15 проценти од ДДВ тие ќе имаат шанса и за парична награда. Ова го соопшти министерката за финансии Нина Ангеловска.

Секој ден ќе се извлекуваат до 10 парични награди: Четири во износ од по илјада денари, три од по 2 илјади денари, и три награди од по 3 илјади денари. Секој месец, пак, ќе има 12 извлекувања за 15 награди од по 100.000 денари.

Предвидени се и две главни премии од по 3 милиони денари. Првото извлекување за главна награда ќе биде во март, а второто на крајот на наградната игра во декември 2020 година.

Вкупно половина милион евра е фондот кој државата планира да го потроши за наградната игра МојДДВ #МојаНаграда. За една година колку ќе трае оваа наградна игра ќе се доделат 3.852 награди, а доделувањето ќе оди дневно месечно и годишно.


Last modified on Недела, 15 Декември 2019 - 14:17

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Комисијата за заразни болести со предлoг полициски час од 22 до 5 часот наутро

По предлог на Комисијата за заразни болести, министерот за здравство Венко

Повеќе

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.