ЕВН: Отсега сами можете да пријавите состојба на вашето броило

Понеделник, 04 Мај 2020

Од ЕВН Македонија ја најавуваат нова опција на evnonline.mk!
Со неа граѓаните-потрошувачи на електрична енергија ќе можат сами да пријават состојба на своето електрично броило. Каква е постапката, објаснуваат- лесно, изведлива со само неколку чекори преку он-лајн контакт линијата со ЕВН.

Од која било сметка за електрична енергија ги внесувате:
1) Вашиот кориснички број
2) Серискиот број на броилото
Потоа од екранот на вашето броило препишете ги:
3) Состојбата во висока тарифа
4) Состојбата во ниска тарифа.
5) На крај, внесете основни контакт податоци и одберете „Прати“.

Следната фактура за електрична енергија ќе ви пристигне согласно пријавените состојби.
Повеќе информации на evnonline.mk.

Last modified on Понеделник, 04 Мај 2020 - 20:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

Пет километарска колона возила кон ГП Богородица

Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна

Повеќе

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.