Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Со VISA до СП во Бразил

Вторник, 06 Мај 2014

Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил

Стопанска банка АД - Скопје започна наградна игра со VISA кредитните картички, која ќе трае во периодот од 02.05 - 15.05.2014. Имено, станува збор за можност да отпатувате во Бразил и во живо да следите натпревар од Светското првенство во фудбал FIFA World Cup 2014.

Услов за учество во наградната игра е да ги користите  VISA  кредитните картички на Стопанска банка и со секоја трансакција над 300 денари во трговската мрежа, или e-commerce станувате потенцијален добитник на патување за 2 лица на 2014 FIFA Светскиот куп во Бразил.

Организаторите порачуваат: - „Не пропуштајте ја оваа шанса да станете добитник на вредносна награда, при што со секоја дополнителна трансакција ги зголемувате шансите за добивка. Во Наградната игра ќе биде доделена следната награда: Патување за двајца во Бразил на Светското првенство во фудбал 2014 во периодот од 14 до 17 јуни вклучувајќи и влезници за натпреварот во рамки на Светското првенство помеѓу репрезентациите на Босна и Херцеговина и Аргентина.“

Наградата се состои од:

    4 дневна програма за 2 лица со 3 ноќевања
    Повратни авионски билети од Скопје до Рио де Жанеиро, Бразил
    Услуга за пречек на аеродром во Рио де Жанеиро
    Групни активности / тура на денот на пристигнување и заминување
    Дневен доручек за 2 лица
    Вечера на денот кога не се оди на фудбалски натпревар
    Две (2) влезници Категорија 2 за натпревар на ФИФА Светскиот куп
    Хотелско сместување за 2 лица во хотел со 4 ѕвездички
    Транспорт согласно распоредот на активностите
    Комплет ФИФА брендирани подароци
    Тим за поддршка од страна на VISA
    Една (1) VISA prepaid картичка со 300$

Извлекувањето ќе се одржи на 16.05.2014, додека добитникот ќе биде објавен најдоцна 3 работни дена по извлекувањето, во дневниот весник „Утрински весник".

Правилата за наградната игра во целост се достапни на веб страницата на Стопанкска Банка А.Д. http://www.stb.com.mk.

Last modified on Вторник, 06 Мај 2014 - 02:03

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Комисијата за заразни болести со предлoг полициски час од 22 до 5 часот наутро

По предлог на Комисијата за заразни болести, министерот за здравство Венко

Повеќе

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.