Sky хотел и казино бара работници

Петок, 22 Март 2019

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште во Гевгелија

 

 

Новоотворениот „Sky хотел и казино“ во Гевгелија, кој се наоѓа на левата страна од автопатот „Пријателство“ на еден километар од Граничниот премин „Богородица“ денеска огласи јавна понуда за вработување на нови лица.

Sky хотел и казино има потреба од работници во хотелскиот дел и во казиното, како и во салоните за релаксација и разубавување со кои располага објектот.
Огласени се 14 работни позиции кои чекаат на пополнување со ново вработување, и тоа: келнери, бармени, собарки, хигиеничари, работници во кујна, рецепционери, портири, ИТ техничари, хаус мајстори, слот атенданти, касиери, фризери, масери и козметичари.

Заинтересираните лица потребните апликации за учество на огласот, можат да ги подигнат секој ден од 08 до 20 часот од просториите на Туристичката агенција „Путник“ која се наоѓа на улица „7-ми Ноември“ во Гевгелија.

Огласувачот бара професионални, комуникативни и креативни личности за вработување со можност да станат дел од тимот на "Sky hotel&kasino" Гевгелија.
Со среќа на заинтересираните.

 

 

Last modified on Петок, 22 Март 2019 - 18:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

Убав сончев празничен ден

Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен,

Повеќе

Денес е Задушница - ден за спомен на починатите

Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот

Повеќе

Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември

На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела

Повеќе

Општина Дојран во посета на збратимената општина Медулин

Веќе седум години како општина Дојран е збратимена со општина Медулин од

Повеќе

Селото Марвинци ќе добие нов асфалт

Селото Марвинци, деновиве ќе добие нов асфалт.

Од општина Валандово

Повеќе

Почна исплатата на зголемената социјална помош

Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна

Повеќе

Уапсен е државниот секретар во МИОА осомничен за земање мито

Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија

Повеќе

Почнува летниот распуст за учениците

Денеска е последниот училишен ден од школската година, со што почнува летниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.