Топ Новости

Sky хотел и казино бара работници

  • Петок, Мар 22 2019

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште во Гевгелија

 

 

Новоотворениот „Sky хотел и казино“ во Гевгелија, кој се наоѓа на левата страна од автопатот „Пријателство“ на еден километар од Граничниот премин „Богородица“ денеска огласи јавна понуда за вработување на нови лица.

Sky хотел и казино има потреба од работници во хотелскиот дел и во казиното, како и во салоните за релаксација и разубавување со кои располага објектот.
Огласени се 14 работни позиции кои чекаат на пополнување со ново вработување, и тоа: келнери, бармени, собарки, хигиеничари, работници во кујна, рецепционери, портири, ИТ техничари, хаус мајстори, слот атенданти, касиери, фризери, масери и козметичари.

Заинтересираните лица потребните апликации за учество на огласот, можат да ги подигнат секој ден од 08 до 20 часот од просториите на Туристичката агенција „Путник“ која се наоѓа на улица „7-ми Ноември“ во Гевгелија.

Огласувачот бара професионални, комуникативни и креативни личности за вработување со можност да станат дел од тимот на "Sky hotel&kasino" Гевгелија.
Со среќа на заинтересираните.

 

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.