Топ Новости >
Јавниот долг расте како бројченик од темпирана бомба
Кој купи купи - Од први јули следната година ќе може да се увезуваат само автомобили со ЕУРО 4 стандарди
Илјадници тони овошје скапуваат во Грција поради руското ембарго чекајќи друга продажна дестинација
По објавата на директорот на Управата за јавни приходи Горан Трајковски дека воведувањето обврска за плаќање на ДДВ е на барање на малите и ситни бизиси, треба да се покријат намерите на Владата за воведување на оваа обврска кон претпријатијата кои годишно остваруваат приходи до еден милиони денари
Македонското државјанство на синот и сопругата на индискиот бизнисмен Субрата Рој угледниот економскиот магазин „Moneylife“ од Индија, го гледа како тек на црните пари од Индија во странство
Б92: Една година по доделувањето на 5.353 хектари на контроверзниот Индискиот милионер Субрата Рој, најголемиот дел од плодните полиња се покриени со трева и трње
Според податоците на „Global Finance Magazine“ Македонија е земја со најнерамноправна распределба на приходи во Европа, или најолигархизирана земја во Европа
Поради поплавените електрани во Србија Електрани на Македонија ќе произведува струја за соседната Република
Владата ќе ги испозатвори малите фирми - нема веќе фирми на домашни адреси, мора деловен простор
Страница 6 од 7

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.