Топ Новости >
Со денешната одлука регулаторната комисија за енергетика бензините поскапуваат за денар, а дизелот за половина денар
Регулаторна со нова одлука. Бензините поевтинуваат за денар, а дизелот останува ист
Томе Главчев со плакета за бизнис личност во 2018 за ЈИЕ Featured
Манифестацијата „Бизнис партнер“ додели 40 награди на компании и бизнис личности од Југоисточна Европа за 2018
Објавена продажба на градежни парцели во Гевгелија Featured
Десет парцели за индивидуално домување и една парцела за лесна индустрија во Гевгелија се објавени на продажба по пат на електронско јавно наддавање
Во прилог новите цени
Селекторите на овој избор во „Томе Главчев препознаа претприемач кој создава европски нормативи во своите хали, со еднократно работно време и грижа за работните услови”
Од вечерва на полноќ бензините и дизелот поскапуваат за два денара
Од вкупната бројка од 139.009 луѓе кои добиваат плата од буџетот, 59,96 отсто се вработени на локално ниво, а 40,03 на централно
Од 15 мај во оптег ќе бидат пуштени нови полимерни банкноти
Страница 1 од 7

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.