Топ Новости
Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската Унија, Програмата за рурален развој и Светска Банка за реализација на проектот "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“
Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река Featured
Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој мандат на локалната самоуправа, а е четврти по ред капитален прект кој се превзема во истиот период
Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци Featured
Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за асфалтирање на локалниот патен правец Гевгелија - Негорци
Една година локална власт во Гевгелија Featured
Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во текот на извршувањето на функцијата во изминатата една година од својот градоначалнички мандат
Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“ Featured
Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во просториите на Природно математичкиот факултет во Скопје, гевгелиските ученици од ООУ „Крсте Мисирков“ повторно успешни, а со првата освоена награда, денеска се и најуспешни од сите 250 учесници од државата
Трето место по физика за гевгелиски ученици на 42 школа на „Млади физичари“ Featured
Тројца носители на трето место и четири пофалници за младите физичари од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на годинашната манифестација „Месец на науката 2018“
Профункционирааа редовните патнички линии и товарниот сообраќај низ Железничката станица Гевгелија до Скопје и меѓународната линија до Солун
Реакција на градоначалникот Поцков по повод гласините околу одлука на Уставен суд за поништување на одржаниот референдум за рудници
Пуштени во употреба новите бунари кај Вардар Featured
Чиста вода за пиење без арсен е новиот подарок за гевгеличани по повод 74 годишнината од ослободувањето на Гевгелија и денот на општина Гевгелија 7 Ноември
Страница 1 од 73

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.