Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Успешна еко акција во село Богородица Featured
Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска беа предмет на еколошка акција во која учествуваа претставници од…
Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија Featured
Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар во Гевгелија ќе се одржи Јавна…
Празнична посетеност на Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот септември на југот од државата, поточно во туристичките капацитети…
Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино Featured
Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај за вториот пожар сезонава кај месноста Мамино. Истиот беше регистриран…
Среќно првачиња! Featured
Денеска во општинските основни училишта во Гевгелија се одржаа свечени приредби по повод приемот на првачињата во училишните клупи. Првото…
Првачињата во Миравци и Негорци прифатени, другите свечено започнуваат со настава од утре Featured
Првиот училишен ден денеска започна за првооделенците во Општинските основни училишта во Миравци и Негорци. Најавите за одбивање на наставниот…
Известување од ООУ Крсте Мисирков - Гевгелија пред утрешниот прв училишен ден Featured
Поради најавениот предупредувачки штрајк на СОНК, училиштата во општината најавуваат дека ќе бидат отворени за учениците на утрешниот прв училишен…
Се реновираат и опремуваат детските градинки во Општина Гевгелија Featured
Подобрувањето на условите за престој и работа во детските градински во Општина Гевгелија започна да се изведува од крајот на…
Гевгелискиот Совет ја изгласа одлуката за одобрување 400.000 денари за опожарената зграда Featured
Советот на Општина Гевгелија со мнозинство гласови ја донесе одлуката за одвојување на наменски средства за помош во износ од…
Страница 1 од 95

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.