Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот Featured
Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ нашата земја, според бројноста на илегалците,…
Билборд кампања Featured
Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија поголем дел од своето рекламно приближување до грасачите партиите да го…
Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите Featured
Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со видео обраќање до младите упатува на мерките и економските…
Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19 Featured
Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на МВР, бидејќи не го почитувала решението за самоизолација.…
Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката листа на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ Featured
Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од Миравци, општина Гевгелија е пример за родовта еднаквост која…
Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија Featured
Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта, музичкото и средното училиште во Гевгелија денеска добија парични награди од…
Заев од Гевгелија: Ова не е гола борба за власт туку носење храбри одлуки за народот и државата Featured
СДСМ и коалицијата „Можеме“ вечерва одржаа отворена трибина со граѓаните на која се обратија кандидатите за пратеници од Изборната Единица…
Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја Featured
Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен одговор по видео изјавите на опозиционите функионери и…
Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани Featured
Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за ИЕ 4, Марија Костадинова продолжи со своите средби…
Страница 1 од 119

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.