Топ Новости
Лишени од слобода 5 лица од Гевгелија, а еден малолетник заработи кривична пријава Featured
Министерството за внатрешни работи известува дека во четвртокот (05.12.2019) во Гевгелија биле лишени од слобода пет лица сите со место…
Трибина „Нема оправдување - заедно против насилството врз жени и девојчиња“ одржана во Гевгелија Featured
Во рамките на меѓународната кампања 16 дена женски активизам против насилството врз жените се придружи и Гевгелија, со одржувањето на…
Заменик министерот за локална самоуправа Павлески во посета на Гевгелија и Богданци Featured
Работна посета на двете јужни општини Гевгелија и Богданци беше дел од денешната агенда на заменик министерот за локална самоуправа,…
Дводневен „Новогодишен базар 2019“ во Гевгелија Featured
Од денес напладне во Гевгеија започнува традиционалната предновогодишна хуманитарна манифестација „Новогодишен Базар“. Среда 4-ти и четврток 5-ти декември, во просториите…
„И ние постоиме“ - одбележан Светскиот ден на лица со посебни потреби во Гевгелија Featured
Со дефиле низ улиците на Гевгелија, членовите на здруженијата на наши сограѓани кои се дел од нашата заедница го одбележаа…
Пресуда: 13 години затвор за Тони Манџа за разбојништво во казино во Гевгелија Featured
Тони Кечев (40 год) од Гевгелија, викан Манџа доби казна затвор од 13 години за две кривни дела „разбојништво“ и…
Ученичката Јована освои трето место по физика на „Месецот на науката“ Featured
Ноември - „Месецот на науката“ донесе нови награди за учениците од Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија. По првата…
Проект за секундарна гасификација и нови инвестиции од 5,9 милиони денари во Гевгелија Featured
Секундарна гасификациона мрежа за Гевгелија во фаза на проектна апликација пред ЕУ фондовите за финансирање на истата од меѓународни грант-линии,…
Гасификацијата и водоснабдувањето клучни точки на денешната 36-та седница на Советот на општината Featured
Енергетските и водоснавдителните компоненти од надлежностите на локалната самоуправа денес ќе се најдат на дневен ред на 36-та закажана редовна…
Страница 1 од 102

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.