Топ Новости
Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција Featured
Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој работно е ангажиран во образовниот систем во Општината,…
Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков Featured
Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот меѓу 30-темина млади луѓе кои денеска се…
Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото Featured
Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата на водокрстот, Водици и традиционалниот чин на фрлањето на…
Кристијан Јованов е среќниот фаќач на крстот во Миравци Featured
Денеска претпладне на браната Калица кај Миравци се одржа чинот на осветување на водите и фрлање на чесниот крст по…
Над 30 лица ќе запливаат на Водици во Гевгелија Featured
Традиционалната манифестација на осветување на водите и пуштање на светиот крст по течението на Вардар, по кој тргнуваат пливачи доброволци…
Јануарска градежна офанзива на општина Гевгелија тешка 373.742 евра Featured
Во првата декада од јануари, со почетокот на календарската и новата фискална година, стабилните временски услови допринесоа во Гевгелија да…
Прес: СДСМ го враќа достоинството на здравствените работници Featured
- „Одговорноста е одлика на Социјалдемократскиот сојуз како партија која го враќа достоинството на здравствените работници во Македонија. Над 18.000…
Прес на СДСМ: Граѓаните на Општина Гевгелија ги препознаваат новите вредности со СДСМ Featured
На истекот од годината во која се исполнија две години од практикувањето на локалната власт раководена од претставници на СДСМ,…
Игор Ѓорески - 12 години од трагичната несреќа кај Блаце Featured
Цвеќе, стамена почит и сеќавање за несреќно загинатиот армиски пилот Игор Ѓорески Хектор од Гевгелија пред неговото спомен обележје во…
Страница 1 од 105

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.