Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Како чин на солидарност со тројцата професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип кои веќе 11 дена штрајкуваат со глад…
Во својата агенда за летна инвестициска активност општина Гевгелија ниту збор за копањето нови бунари за водоснабдување
Намалување на цената на водата на ниво на техничка вода и Иницијатива за субвенционирање на набавката на пакувана вода за…
Со загуба од 2,496 милиони денари за првите три месеци од годината Јавното комунално претпријатиа „Комуналец“ од Гевгелија не ја…
На вчерашната одржана 20-та редовна седница на Советот на Општина Гевгелија петмина советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ гласаа против точката…
Четири месеци по почетокот на ископувањата на нови бунари за водоснабдување на Гевгелија, од работната машинерија ниту трага на локацијата
Познато е дека водата е составена од 2 атома на водород и еден атом на кислород (H2O), но во гевгелиската…
Фондацијата „Аполонија“ организаира тридневни семинари наменети за „Релевантни АБА стратегии и учење на вербално однесување на аутистични и други деца…
Граѓаните да плаќаат тоа што го дибиваат - Ако немаме чиста и безбедна вода за пиење, тогаш сметките за вода…
Страница 119 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.