Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Дезинфекција на детските игралишта, улиците, паркиралиштата, јавните површини во Гевгелија Featured
Од денеска ЈПКД „Kомуналец“ во соработка со Центарот за јавно здравје - Подрачна единица Гевгелија, а по налог на Општинскиот…
Затворени границите и аеродромите во РСМ - ГП Богородица празен Featured
Ретка слика од Граничниот премин Богородица - празен, без возила. Ова е согласно мерките на Владата на РСМ против заканата…
Гевгелија дисциплинирано ги практикува мерките против корона Featured
Општинскиот кризен штаб денеска одржа седница на која од тамошните претставници на државните и Општински органи и институции кои членуваат…
ФОТО: Гевгелија со примена на Корона мерки Featured
Триипол часа како се на сила вонредните мерки за спречување на ширењето на корона вирусот меѓу населението, Гевгелија во целост…
Дезинфекција на такси возилата, градинките, училиштата, да се намали движењето во јавните простори Featured
Општина Гевгелија упати апел до граѓаните за доследна примена на мерките и препораките од Владата на РСМ донесени на седница…
Во гевгелиско возило пронајдени и запленети 5 килограми хероин Featured
На 9 март 2020 година, при детална контрола на автомобил со гевгелиски регистарски таблици, управуван од македонски државјанин, царинските инспектори…
ВМРО-ДПМНЕ ги утврди кандидатските листи - Ангелина Петкова е кандидат за пратеник од Гевгелија Featured
ВМРО-ДПМНЕ вечерва на конвенција ги утврдија кандидатските листи во сите шест изборни единици во државата, при тоа лидерот Мицкоски не…
СДСМ со Марија Костадинова - кандидат за пратеник од Гевгелија Featured
СДСМ вечерва на својот 24 партиски Конгрес ги утврди изборните листи за пратеници во сите шест Изборни единици во државата…
Училиштата во Гевгелија добија дезинфекциски средства Featured
Министерството за здравство набави средства за дезинфекција наменети за образовните институции во државата. Денеска такви средства за дезинфекција за употреба…
Страница 13 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.