Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
„Нарачателот барајте го на друго место! Близу вас е, многу поблиску отколку што мислите“, порачаа на денешниот прес од СДСМ…
СДСМ Гевгелија: Вашите министри од целата држава направија турли-тава Featured
Видео: Наместо одговори за работењето на градоначалникот, по пресот на Општината од 3-ти октомври продолжува серијата прес-реплики во која главна…
Мешањето на водата од бунарите не е спас од арсенот Featured
Две години од изречена забрана за користење на водата од гевгелискиот водовод на Институтот за храна и вода на РМ…
Дали за ВМРО законите се тоалет хартија? Featured
Малите приходи, големите капитални расходи и трошењето на јавни пари за време на изборни кампањи го натераа денеска СДСМ да…
Семинар на тема: Тренинг на мозок Featured
на 7 и 8 октомври во Гевгелија – хотел Аполонија, ќе се одржи семинар/работилница на тема: „Тренинг на мозок“,во светот…
Со 163,62 % пораст на казнените мерки до поголема безбедност во сообраќајот Featured
Со пораст на казнените мерки до стабилна сообраќајна безбедност во првото полугодие од 2014 година на подрачјето на територијална надлежност…
Општинските установи под влага и долгови Featured
СДСМ: Градоначалникот за пет години потроши 10 милиони евра наши пари па редно е да го запрашаме на што ги…
Кривични пријави и опомени за ранливите категории на граѓани Featured
Во недостиг на пари во централниот буџет, ФЗО поднесе кривични пријави за најранливата категорија граѓани од кои треба да инкасира…
Летна кровот на гевгелиската гимназија Featured
Силниот рафален ветер со брзина од 78 километри на час го откорна кровот на СОУ „Јосиф Јосифоовски“ во Гевгелија
Страница 127 од 134

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.