Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Граѓанската иницијатива „Арсена“ со реакција до средствата за јавно информирање
Попладневниот земјотрес почувствуван и во Гевгелија
Активисти на Платформата „Фото глас“ денеска поставија заштитни капаци на отворените јавни светилки во дворот на Општинското основно училиште „Крсте…
Водата за пиење генерално ги задоволува стандардите. Има места без водовод, со бунари и вода без хлор. Во Гевгелија во…
Во текот на вчерашниот ден на иницијатива на сопственикот на „Сити“ кафе од Гевгелија, Ристо Петков беше организирана првата собирна…
Хуманитарна акција за помош на настраданите во соседството
Општинската организација на СДСМ на својот ФБ профил ја објави депонираната оставка од функцијата пратеник на избраниот кандидат Сашо Поцков…
Во анкетата на ВЕБ страната на Општина Гевгелија помеѓу понудените приоритетни проектни области никаде ја нема водата за пиење
Едукативна поддршка, вовед во примена на теоријата Сензорна интеграција
Страница 134 од 138

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.