Владата одобри 166.185 евра за реконструкција на Домот на културата во Прдејци Featured
Жителите на Прдејци конечно ќе добијат функционален Дом на културата со средства кои ги одобри Владата на РСМ. Ова решение…
Несреќно прострелан ловџија од Гевгелиско Featured
Вчерашниот топол за овие прилики декемвриски викенд ден беше мамка за посета на природата, на обелениот Кожуф, но и викенд…
Хуманитарен базар за црквата „Св. Кирил и Методиј“ Гевгелија Featured
Здружението „Православна жена“ од Гевгелија денеска организораше добротворен Хуманитарен базар во пресрет на православниот празник Свети Никола.Базарот осмислен пред четири…
Грчки државјанин пронајден мртов во Гевгелија Featured
Во Полициската Станица во Гевгелија, вчера, среда 9 декември, во утринските часови (поточно во 08:45 часот според евидентираното во полицискиот…
Изречени 2.785 казни за неносење заштитни маски во Гевгелија и регионот Featured
Според Уредбата за заштина на населението од коронавирусот, која стапи на сила со почетокот на епидемијата, во земјата задолжително е…
Гевгелиските свештеници донираа за лекување на Ѓорге Џонов Featured
Во пресрет на денешниот ден посветен на осветувањето на храмот на Св.вмч Ѓеорѓи во Киев (1051-1054), денешната Божествена литургија во…
Порибување на Вардар и Топлик кај Гевгелија Featured
Викендов членови на Здружението на риболовци, спортско-рекреативен клуб „Акваспорт“ од Гевгелија извршија порибување на водите од риболовен ревир „Вардар 7…
Пронајдените планинари изгубени на Кожуф со благодарност до спасувачите Featured
Двајцата средновечни гевгеличани кои вчера попладне се изгубија во пределот на Круша на планината Кожуф денеска со зборови на благодарност…
Трагачите ги пронајдоа залутаните двајца гевгеличани на Кожуф Featured
Четири часа после алармот на социјалните мрежи за залутаните двајца гевгеличани на Кожуф планина, од семејството се јавуваат: Пронајдени се…
Страница 3 од 134

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.