Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Подкожувските села од Гевгелиско во понеделник без струја Featured
Поради реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на населените места од подкожувјето екипи на ЕВН ќе работат на терен заради…
Реконструкцијата на мостот кај Моин Featured
Единствената точка на сообраќајно поврзување на населеното место Моин со Гевгелија и останатите места од регионот е мостот на влезот…
Во Гевгелија наврнаа 22 литри дожд за еден час Featured
Прогнозите на синоптичарите се обистинија. Освен облачното време во Гевгелија попладнево стасаа и облаците полни со дожд. Нив ги донесе…
Регионалната депонија за Југоисточен регион чека нова студија Featured
Министерството за животна средина и просторно планирање достави одговор до Општина Гевгелија во врска со постапката за формирање на регионална…
Три кривични пријави за тројца прекршители поднесе ОВР Гевгелија Featured
Одделението за внатрешни работи од Гевгелија поднесе кривични пријави против тројца сомнителни за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање…
Општина Дојран доби 585.000 евра за изградба на нови патишта Featured
Со проектот на Владата на РСМ „Македонија без кал“ во кој се обезбедени 70 милиони евра за изградба и рехабилитација…
Владата одобри 900.000 евра за нови патишта во општина Гевгелија Featured
Седумдесет милиони евра ќе им бидат распределени на сите 80 општини за изградба и санација на локални патишта и улици,…
Одбележување на 115 годишнината од загинувањето на гевгелискиот војвода Сава Михајлов Featured
Гевгелија денеска оддаде почит на својот борец, револуционер, илинденец и војвода Сава Михајлов кој пред 115 години на 1 март…
Дојран во деловна експанзија - Заев најави 600 милиони евра поддршка за развој на бизнисот до 2024 Featured
Општина Дојран покрај привлечноста за туризам има свои потенцијали и во развојот на економијата во другите сфери на стопанството. Пример…
Страница 4 од 112

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.