Топ Новости
Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково Featured
Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со почетните изведбени дејствија за ревитализација на патот Богородица-Стојаково…
Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија Featured
Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опасност од нов мигрантски бран од вчера се…
Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец Featured
МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина гевгелиски граѓани и еден валандовчанец, сите порди непридржувањето на мерките…
Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти Featured
Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена брзина излетал од патот кај Миравци, делница која често…
Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија Featured
Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300 метра денеска е бетониран. Изведувач на работите е…
Почувствуван земјотрес во југот од Македонија Featured
Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа жителите на југот од Македонија, Гевгелија, Богданци, Дојран. Земјотресот е…
Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија Featured
Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија. Четириесет дена после Велигден, секогаш во четврток…
Пензионерите од Гевгелија ги отворија своите работни простории Featured
Здружението на пензионери од Гевгелија кое брои 4.198 свои членови со почетокот на корона пандемијата како најзагрозена категорија граѓани беа…
Чествување на Светите Кирил и Методиј во Гевгелија Featured
Денот на сесловенските просветители денеска се честиташе од сите државни фактори, кои го истакнуваа значењето на делото на Солунските браќа,…
Страница 4 од 119

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.