Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Денес попладне ќе се изврши прскање против возрасни комарци Featured
По двонеделното одложување на најавено прскање против возрасни комарци, од 11 јуни, заради врнежливиот период, а после извршени две последователни…
Средношколци од Гевгелија освоија Второ место на државен натпревар за „Најдобра ученичка компанија“ Featured
Средношколците од „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Душко Јанев, Никола Биков, Пепица Јованова, Ангелина Несторова и Слободанка Савиќ, сите од IV…
Улица „Индустриска“ проширена и асфалтирана Featured
Најпрометната стопанско-сообраќајна артерија во градот, улица „Индустриска“ од денеска е со нов асфал, проширена, со поставена атмосферска канализација, со уреден…
Субвенционирање на комуналните услуги на социјалните категории граѓани зголемено на 650 денари Featured
Советот на Општината донесе и Одлука за субвенционирање на потрошувачката на основните комунални услуги за корисници на гарантирана парична помош…
Две кривични пријави за двајца гевгеличани Featured
Министерствотот за внатрешни работи поднесе кривични пријави до Јавното обвинителство за двајца осомничени гевгеличани кои се товарат за делото „криумчарење…
СДСМ Гевгелија најави одговорна кампања Featured
Најавениот датум 15 јули за изборна верификација на 11-от по ред Парламентарен состав во државата реализиран во актуелнава корона состојба…
Наврнаа 12 литри дожд на 1м2 во Гевгелија Featured
Седум општини во државата денеска облеани со дожд кој остави воден талог од 5 до 22 литри на еден метар…
Доделени свидетелствата на полуматурантите од Гевгелија Featured
На еден ден пред официјалниот старт за упис на полуматурантите во Средните училишта низ државата во четирите општински основни училишта…
Во понеделник ќе се доделат свидетелствата за деветтоодделенците Featured
Општинските основни училишта во Гевгелија денеска со последниот „он лајн“ наставнички совет за неделава ги утврдија оценките за сите ученици…
Страница 5 од 122

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.