Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот простор Featured
Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за работа на училиштата и градинките, а во овој период на…
Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија Featured
Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ во локалниот општински совет во Гевгелија поднесе иницијатива за…
Августовска разгледница од Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и уживатели на плажите од Дојранското езеро.Лежалките се распоредени на растојание…
Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина помош, а не исплатилe плата на вработените Featured
За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци искористиле финансиска помош за исплата на минимална…
Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана Featured
На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани избувна пожар во еден од…
Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума Featured
После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со екипа на Шумско стопанство „Кожуф“ од Гевгелија синоќа во 20:30…
Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија Featured
Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци за кои велевме дека е жешко, мислевме…
Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен Featured
Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица денеска се на терен кај месноста „Срнак“ кај Моин…
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово Featured
Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна незгода во која учесници во незгодата се товарен воз…
Страница 5 од 127

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.