Гевгелија на мапата на МК за следење на квалитетот на воздухот Featured
Со вчерашното пуштање во употреба на новата мерна станица за квалитетот на воздухот во подрачјето на Гевгелија, денеска нашиот град…
МВР: Шестмина богданчани, еден Валандовчанец дел од 12 члена група за криумчарење мигранти -денеска се уапсени Featured
Министерството за внатрешни работи за неполн месец со нова акција за сузбивање на организирана група за криумчарење мигранти преку Македонско-грчката…
Евроамбасадорот Дејвид Гир во посета на Гевгелија Featured
Денеска напладне Гевгелија ја посети Амбасадорот на Европската Унија во Македонија г-динот Дејвид Гир, кој неодамна ја превзеде оваа функција…
Ковид состојбата во Гевгелија алармантна - ОКШ бара ригорозни мерки за прекршителите на протоколите за заштита Featured
Викенд извештајот на ИЈЗ за еден смртен случај на ковид заболен од Гевгелија и денешните 71 активни случаи на пациенти…
Честит 11 Октомври - Ден на народното востание на македонскиот народ! Featured
Со стамена почит денеска се сеќаваме и одбележуваме 79 години од почетокот на Народноослободителната борба - Денот на народното востание…
Приведени илегалци кај Моин Featured
Полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Богородица синоќа спречиле илегален влез на странски државјани во нашата земја.Во полицискиот…
Уапсен гевгеличанец (21) бил дел од група за криумчарење мигранти Featured
МВР разби и уапси шестчлена група која вршела пренос на мигранти од јужната граница со Грција и ги спроведувала кон…
Вонредно прскање против комарци во Гевгелија и Дојран Featured
Утре 6 октомври во терминот после 20:00 часот во Гевгелија ќе се изврши вонредно прскање против возрасни комарци. Оваа акција…
Ученичкиот бојкот на наставата во Миравци ставен во мирување Featured
Два дена и два часа траеше бојкотот на 40-на ученика од шесто до девето одделение од ООУ „Климент Охридски“ во…
Страница 6 од 134

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.