Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Зимата во Гевгелија започна со ветер од 75 км/час Featured
Четвртиот ден од календарскиот настап на зимата Гевгеличани ја почувствуваа најладната сезона во годината со силен ветер уште на почетокот…
„Дарувај од срце“ по осми пат во Гевгелија Featured
Традиционалната предновогодишна хуманитарна акција „Дарувај од срце“ во организација на Форумот на жени на СДСМ денеска се одржа во Гевгелија.…
Се гради нов кров на опожарената зграда во Гевгелија Featured
Фирмата „Металомонт“ од Струмица започна со изведбените работи за изградба на нов кров на опожарената зграда на улица „Ристо Чавдаров“…
Замена на дотраените подови во Детските градинки во Гевгелија, Миравци и Негорци Featured
Јавната општинска установа „Детска радост“ од Гевгелија со сопствени средства, блок дотации од републичкиот преку општинскиот буџет одвои наменски влог…
Тешка сообраќајка во дојранско и едно лице лишено од слобода Featured
На 15.12.2019 околу 06.10 часот во село Николиќ, општина Дојран, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Форд“ со…
Поволна бизнис клима преку регионална ЕУ соработка Featured
Локалните самоуправи во Македонија се подготвуваат за развој на своите капацитети на услуги кон граѓаните и локален економски разој преку…
Притвор за гевгеличанец насилник - со чаша повредил две жени Featured
Oсновното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за сторени три кривични дела и тоа – Насилство од член…
Утре ќе има 4 часовен прекин во електроснабдувањето Featured
Од ЕВН-Македонија известуваат дека утре 11 декември планирани се исклучувања на 56 реони во 15 општини низ државата.На листата на…
Трето место за гевгелиски средношколец на 43-та Школа „Мади физичари“ Featured
Во рамките на манифестацијата „Ноември-месец на наука 2019“, при крајот на ноември во Скопје, во организација на Друштвото на физичари…
Страница 6 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.