Учениците од Миравци од VI-IX одд. и денеска ја бојкотираа наставата Featured
Поддржани од своите родители и денеска, 2 октомври, на вториот ден од училишната он лајн настава 12 ученика од VI-IX…
Започна учебната година за 2.500 ученици во општина Гевгелија Featured
Во четирите централни основни училишта и средното општинско училиште во Гевгелија денеска успешно започна учебната 2020/21 година.Во услови на пандемија…
Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до IX одд. Featured
Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од Миравци за утре најавуваат протест на почетокот на он лајн…
Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија Featured
Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од Гевгелија најавија дека првиот училишен ден за првачињата ќе започне официјално…
Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште Featured
Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување настава со физичко присуство, испратено со мислење од Советот…
Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје Featured
Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од слобода С.К.(39) од Гевгелија.Кај гевгеличанката при претрес во…
Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце Featured
Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред полноќ лишен е од слобода 30 годишниот М.П.…
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија Featured
Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го…
Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против…
Страница 7 од 134

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.