Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
ООУ „Крсте Мисирков“ со 2 награди на „Месецот на науката 2019“ Featured
Прва награда по математика, трета по биологија за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ на годинашниот државен натпревар „Месец на науката…
Со 18 капитални проекти општина Гевгелија го трасира развојот за следната 2020 година Featured
Програмата за развој на општина Гевгелија за 2020 година се состои од 18 развојни потпрограми кои се поделени во 9…
Осум месеци затвор за гевгеличанка вработена во Јавното обвинителство Featured
Основниот суд од Велес на 19 ноември денесе пресуда со која на обвинетата Е.С. стручен соработник од ОЈО Гевгелија, која…
Гевгелиските средношколци освоија трето место во државата за „Најдобар бизнис концепт“ Featured
Четворочлениот тим средношколци составен од ученици од СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија: Душко Јанев, Дамјан Сепетовски, Никола Биков, Пепица Јованова,…
Донација и организирана работилница во Центарот за деца со посебни потреби во Гевгелија Featured
По повод Светскиот ден на детето 20 ноември, денеска претставнички на Форумот на жени на СДСМ од Гевгелија го посетија…
Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица „Илинденска“ резултираше со собран отпад со вкупна тежина од…
Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ Featured
Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање Гевгеличанец (02.08.1914 год.), а загинува во херојска борба…
Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија Featured
Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска администрација“, членови на Здружението на судска администрација на…
Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија Featured
Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и општина Гевгелија, предвидено е да бидат поставени…
Страница 8 од 107

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.