Топ Новости
Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија Featured
Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените згради, населените места, дезинфекциски бариери на влез во Гевгелија и на…
Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината Featured
Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително хлорирање на водата за пиење се последните мерки што…
ОЈО во Гевгелија со парични казни за девет лица Featured
Јавното обвинителство на РСМ денеска издаде соопштение со кое се наведува дека Основните Јавни обвинителства во девет градови од државата…
Седумдесет годишен А.А. е сторител на инцидентот прексиноќа во центарот на Гевгелија Featured
Секторот за внатрешни работи, Канцеларија за односи со јавноста од Струмица во текот на денот на барање на GevgelijaNET не'…
Филипче: Забраната за јавни собири важи за сите - МПЦ да не повикува на литургии на отворено Featured
Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на прес конференција на прашање на новинар кој тврди дека МПЦ упатувала повик за…
Хоспитализиран сторителот на синоќешното дивеење низ центарот на Гевгелија Featured
Додека тече полицискиот час во Гевгелија и во целата држава, ја известуваме јавноста дека сторителот на синоќешното дивеење е идентификуван…
Дивеење во Гевгелија Featured
Синоќа, додека траеше полицискиот час и забраната за движење на лица како мерка за заштита од короната и намалувањетона контактите…
Забранет пристап до сите детски игралишта, спортски терени и јавни рекреативни места во Гевгелија Featured
По мерките на Владата за заштита од корона вирусот и насоките кои ги превзеде Општинскиот кризен штаб од Гевгелија, од…
Дожлива и ветровита Гевгелија со брзина на ветер од 22 km/h Featured
Третиот ден од пролетта дождот и ветрот со утринска температура од 3 степени целзиусови во Гевгелија како да сакаат да…
Страница 8 од 119

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.