Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Прес на СДСМ: Граѓаните на Општина Гевгелија ги препознаваат новите вредности со СДСМ Featured
На истекот од годината во која се исполнија две години од практикувањето на локалната власт раководена од претставници на СДСМ,…
Игор Ѓорески - 12 години од трагичната несреќа кај Блаце Featured
Цвеќе, стамена почит и сеќавање за несреќно загинатиот армиски пилот Игор Ѓорески Хектор од Гевгелија пред неговото спомен обележје во…
Откриени 62 илегални мигранти во товарен воз кај ЖС Гевгелија Featured
Полициски службеници од Полициската станица „Богородица“ заедно со полициски службеници од Република Чешка и Австрија, во текот на вчерашниот ден,…
Василија Камчева е најновиот жител на Гевгелија за 2020 Featured
На 1-ви јануари во Општа Болница Струмица родилката Драгица Камчева од Моин роди здраво женско дете и со тоа стана…
Коледарскиот Хепенинг донираше 90750 денари за опожарената зграда во Гевгелија Featured
Граѓаните на Гевгелија и гостите од околните населени места кои се придружија синоќа на Традиционалната манифестација „Коледарски Хепенинг“ во Гевгелија,…
27-ми Коледарски Хепенинг во Гевгелија со забава, огномет и посета на Заев Featured
Традиционалната бадникарска манифестација „Коледарскиот Хепенинг 2020“ во пресрет на големиот христијански празник Божиќ вечерва се одржа по 27 пат на…
Се запали електричен кабел на бандера кај ЕВН Featured
На улица „7-ми Ноември“ во Гевгелија попладнево во 16:35 минути се запали електричен кабел од бандера лоцирана веднаш до деловната…
Патот до манастирот во Давидово доби осветлување Featured
Завршницата на проектот за изградбата на локалниот пат од Давидово до тамошниот манастир „Св. Илија“ деновиве привршува со поставување на…
На ГП Богородица приведено едно лице Featured
Во зголемениот интензитет на патници и возила во текот на претпразничните денови, кој е вообичаено дуплиран и триплиран од нормалниот…
Страница 9 од 112

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.