Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Во Гевгелија наврнаа 35 литри дожд на 1м2 за едно деноноќие Featured
Во изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа вкупно 35 литри дожд на еден метар квадратен.Врнежите започнаа уште во текот на вчерашниот…
Гевгелискиот Совет изгласа двојно НЕ - НЕ за отпадно гориво, НЕ за рудници на Кожуф Featured
Советот на општина Гевгелија денеска на својата редовна 35-та седница донесе две „НЕГАТИВНИ МИСЛЕЊА“ по однос на 2-та и 3-та…
Се бара по вторпат НЕ за отпадно гориво, по третпат НЕ за рудници во Гевгелија Featured
Инвеститорите притискаат, Гевгелија повторно треба да одговори дали одобрува локации за еколошки спорни проекти. Со негативно мислење за намерата на…
Дојранското Езеро порибено со 1,5 тони крап Featured
Според годишната програма за развој на рибарство на Владата и Министерството за шумарство, земјоделство и водостиопнаство неделава во водите на…
Доделени 7-мо Ноемвриските награди за 2019 од општина Гевгелија Featured
На свечена седница на Советот на општина Гевгелија на која присуствуваа гости од јавниот и општествен живот на Општината, како…
Честит празник - 75 години од ослободувањето на Гевгелија Featured
На овој ден, 7-ми Ноември, пред 75 години, во 1944 година, партизанските сили од гевгелискиот одред „Сава Михајлов“ формиран на…
Санирана и реновирана полициската станица во Валандово Featured
На Денот на ослободувањето на Валандово, 6-ти Ноември, валандовчани ги посети Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Освен честитките за…
Општина Дојран го одбележа 5 Ноември- Денот на ослободувањето Featured
Со пригодна програма на дводневни програмски организирани настани Општина Дојран го одбележа 5-ти Ноември, денот на ослободувањето. Дводневните одбележувања започнаа…
31 годишен жител на Богородица несреќно застрелан при лов на Кожуф Featured
31 годишниот М.Т. жител на село Богородица, гевгелиско при вчерашен неделен лов на Кожуф планина бил несреќно погоден со ловечка…
Страница 9 од 107

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.