Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Трагите за работата, предлозите и дискусиите на опозицијата во гевгелискиот Совет минимални
Од новиот пазар во Гевгелија само арматура и бетон Featured
Проектот за изградба на нов Градски пазар во Гевгелија од најавените 90 дена, остана нереализиран цели четири години
Герила акција: Нови бунари на Вардар Featured
Тимот на Урбани уметнички акции заедно со активисти од граѓанската иницијатива „АРСЕНА“ денеска поставија бунар во ревирот на Вардар
Со службена кола на митинг? Featured
Злоупотреба на службеното општинско возило за неделниот митингот на ДПМНЕ
Два огласа, еден грант, четири инвеститори - дуплираните проекти на Општината се само параван за црпење меѓународни средства и затскривање…
Од 18 објекти на културно наследство во Гевгелија и населените места само 4 (четири) добија нова фасада, или урбана опрема,…
Негрижата на власта кон спомениците од НОБ во Гевгелија
Општина ми е, двор ми е Featured
Ново одделение за поддршка на Градоначалникот по барање на Франгов
Секој поздрав со неВМРО-вец се смета за контаминација на партијата и членството (реакција на гевгелиски функционер од власта)
Страница 81 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.