Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Иван Франгов заборави на изборните ветувања Featured
На пет месеци од истекот на мандатот, ништо од ветениот градски плоштад во Гевгелија
Боли Франгов, ама вистина е! Featured
Реакција на Јованка Дојранлиева за ВЕБ лагите на Општина Гевгелија за „шарената револуционерка“ која осамна на насловната страница на Општина…
Гевгелија урбанизира природна зона за депонија Featured
Општина Гевгелија подготвува урбанизација на 18.240 м2 природен простор во Катастарска Општина Ново Конско со намена за депонија
Општина Гевгелија најави дека ќе асфалтира уште 2 километри од патниот правец Негорци - Серменин
Бочварски: Ние ќе ја заживееме Гевгелија Featured
Членот на ИО на СДСМ Бочварски во Гевгелија одржа прес во економската слободна зона во Прдејци каде што власта на…
Став на АРСЕНА по најавата дека Општината објави тендер за ископ на два нови бунари за водоснабдување на Гевгелија
За Франгов арсенот не постои, ама сепак реши да гради нови бунари Featured
После четири години од забраната за употреба на водата од Гевгелија Општината се сети да распише рендер за нови бунари
„Слободен печат“: „Дојрански пирани“ искасале рибари? Featured
Повеќе рибари кои ловат во Дојранското Езеро велат дека биле каснати од непозната риба
Страница 82 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.