Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Моинчани се жалат: зошто да го плаќаат отровниот арсен во водата Featured
Во подпланинското село Моин немаат редовно вода, а и таа што ја добиваат е нечиста
Лагите на општината стасаа до тендер Featured
Општината најави дека ќе копа нови бунари за водоснабдување, а истиот ден објави дека водата е исправна за пиење
Промовиран документарниот филм „АРСЕНОВИОТ ПАТ ОД БУНАР ДО ЧЕШМА“
СДСМ: Со години жителите на Гевгелија пијат загадена вода, полна со отровен арсен Featured
Прес на Претседателот на комисијата за екологија при СДСМ - Пеце Мирчевски
Овие податоци го наметнуваат прашањето за филтрирање и деарсенификација на водата
Бидејќи сегашната констатирана НЕИСПРАВНОСТ на водата од градскиот водовод може да ја загрози здравствената безбедност на граѓаните, потребно е да…
Арсенова лимонада поделена на ГП „Богородица“ Featured
Aктивисти на Граѓанската асоцијација АРСЕНА викендов ги пречекаа туристите и патниците на поминување на Граничниот премин „Богородица“ на влез во…
Дебата на Хелсиншки Комитет и Инфоцентар во Гевгелија
Гевгелија протестира 14 ден Featured
Општината се откажа од чување на општинската зграда со редица полициски припадници
Страница 83 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.