Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Гевгелија протестира - 12 ден Featured
За да си ја вратиме државата назад, онаа каква што е напишана во Уставот
„Градот убав пак ќе никне“, „Нема фајде од ламбите ваши, кога овде не светат децата наши“, „Хорхе, Валандово се срами…
Шарената револуција во Гевгелија побара итно повлекување на аболицијата, оставка од Иванов и украдените 5 милијарди долари да се вратат…
Скандалозно: Општина Гевгелија самоволно ја прогласи водата со арсен за исправна Featured
Општина Гевгелија одбива да расправа по граѓански иницијативи за арсенот и ја прогласи водата за исправна
Не Ви се плашиме! Featured
Десеттиот протестен ден во Гевгелија со порака до режимот: „Не Ви се плашиме“!
Борис Хаџи - Николов, член на Советот на Општина Гевгелија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ одржа кратка проповед на 47-та седница…
Општинските власти бегаат од граѓански иницијативи и реално постоен проблем за сите граѓани
АРСЕНА донираше 600 литри чиста вода во Богородица, Гевгелија и Моин Featured
Граѓаните се бранат со крпчиња на чешма од песок и кал во водата, но од арсенот се' уште немаат спас…
Гевгеличани маваа со боја по криминалците Featured
Пред СЈО да ја одреди казната за криминалците, граѓаните на Гевгелија им приредија своја казна: маваа со боја по портретите…
Страница 84 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.