Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
АРСЕНА донираше 600 литри чиста вода во Богородица, Гевгелија и Моин Featured
Граѓаните се бранат со крпчиња на чешма од песок и кал во водата, но од арсенот се' уште немаат спас…
Гевгеличани маваа со боја по криминалците Featured
Пред СЈО да ја одреди казната за криминалците, граѓаните на Гевгелија им приредија своја казна: маваа со боја по портретите…
Овде само јас сум дојденец, а сите се гевгеличани (Локвенец)
Со тоалетна хартија по Општина Гевгелија Featured
Зградата на Општина гевгелија опсипана со ролни тоалетна хартија, а влезот обележан со пораката #Гевгелија Протестира! на вечерашните протести од…
Транспаренти посветени на арсенот и неодговорнит однос на власта за отровната гевгелиска вода се виорат заедно со колоната граѓани кои…
Затворено од граѓаните Featured
Со жолти налепници „Затворено од граѓаните“ гевгеличани во петтиот ден од Шарената револуција ги обележаа партизираните и корумпирани институции во…
Шарената револуција во Гевгелија го обележа криминалот Featured
Шарената револуција во Гевгелија ги обои со ознаки „СТОП за груевизмот“ зградата на ДИК; Подрачната единица на Министерството за земјоделство,…
Валандово Протестира! Featured
Валандовчани вечерва ниту дождот не ги задржа дома туку протестираа на улиците и пред Општината
Третиот ден од „Гевгелија протестира“ граѓаните наместо со бомби со бои ја обоија со балони општинската зграда
Страница 85 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.