Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
„Од страв од бомбата на Заев почнаа сами себе да се бомбардираат. Пукаа во Владата. Два пати се запали Владата.…
Шеќеринска: Во очекување на „бомбата“ стравот се пресели во таборот на ВМРО-ДПМНЕ Featured
На трибана во Гевгелија таа посочи дека Македонија повторно е буре барут и тоа 13 години по конфликтот и 8…
Наместо чиста вода шетајте по нов плоштад Featured
Изместени приоритети: На предлог на градоначалникот на општината Гевгеличани за следната 2015 година граѓаните на Гевгелија имаат ветување дека ќе…
Решенија на трибина „Заедно со граѓаните“ Featured
СДСМ Прес: Власта на ВМРО-ДПМНЕ веќе девет години остварува назадување за Македонија на сите полиња
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската…
Неделата на социјалдемократијата и 23 години СДММ, одбележани со хуманитарна акција
Честит и вековит 7-ми Ноември! Featured
Општинскиот празник 7-ми ноември Денот на ослободувањето на Гевгелија од фашистичкиот окупатор денеска одбележан со посвета на народните херои, сите…
СДСМ: Комунални сметки за партиски пресметки Featured
Сашо Поцков: Додека власта одложува во разгледувањето на кварталниот извештај за „Комуналец“, граѓаните добија петпати поголеми сметки за вода
Расправата по предлозите за доделување на највисокото Општинско признание „7-мо Ноемвриска награда“, на последната седница на Советот на општината одржана…
Страница 86 од 93

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.