Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Арсена: Институтот за јавно здравје ги затвори вратите за гевгелискиот арсен Featured
ЈЗУ „Институт за јавно здравје на РМ“ вчера одбила да анализира примерок вода од градскиот водоводен систем во Гевгелија
Хронично труење со арсен Featured
Промовирана брошурата „Хронично труење со арсен“ од проф. д-р Дафина Кузмановска од Медицински Факултет од Скопје, а во издание на…
Патеката во Дојран во распаѓање Featured
Груевски два пати сечеше ленти за нејзино пуштање во употреба и пролетта и есента, на секој километар наредени бекатон плочки
Гевгелија блокирана, а градоначалникот молчи Featured
Таксистите и автобуските превозници и денеска го блокираа магистралниот пат до ГП „Богородица“ и улиците и раскрсниците низ Гевгелија
ГП Богородица блокиран од такси превозниците Featured
Блокирани ГП Богородица, булеварот и централното градско подрачје
Слободни гласачки права, услови за нивно за обезбедување и како да се одржат за да ја одразат слободата воља на…
Слободни избори за слободни граѓан(к)и Featured
Цивил со работна средба во Гевгелија - дебата за можноста на одржување на фер избори во присуство локални претставници на…
23-ти КОЛЕДАРСКИ ХЕПЕНИНГ Featured
И годинава пред Божиќ во организација на ЛК СДММ Гевгелија
Шеста донаторска акција на АРСЕНА Featured
Предновогодишно донирање до социјалните ранливи категории семејства и потсетување до надлежните дека измина уште една година со неисполнети ветувања за…
Страница 87 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.