Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
СДСМ Гевгелија:Само ДПМНЕ зборува за федерализација, не СДСМ Featured
СДСМ Гевгелија: Единствено ДПМНЕ и нивните медиуми зборуваат за федерализација! Никој друг ниту зборувал ниту зборува за тоа
Одбраната не ја сака јавноста на судското рочиште на Јавното обвинителство против ЈПКД „Комуналец“ и поранешните директори
И Миравчани сложни дека заслужуваат подобро Featured
Миравчани немаат пет денари во џеб сигурно дека заслужуваат подобро, е констатацијата на жителите на некогашната општина под Кожуф
Криминалите на ЈУГО помогнати од странски и домашни лица Featured
Локални раководители, адвокати и судии и странски државјани од Велика Британија и Шведска замешани во организиран криминал за нелегално извлекување…
Гевгеличани се’ похрабри во своите изјави дека заслужуваме подобро
И грците со поддршка на акцијата „Заслужуваме подобро!“ Featured
 „Сите заслужуваме подобро“ - со овие зборови државјанка на соседна Грција се придружи на граѓанските активисти на штандот од акцијата…
Жителите на македонската европска порта - Гевгелија се сложија дека заслужуваат подобро отколку само звучните епитети за својот град
Мултунаменски „Комуналец“ Featured
Возилото за Погребални услуги „фатено“ во објективот како пренесува бекатон плочки за пополнување на дупките на улицата „7-ми Ноември“ во…
Цветот на слободата заборавен на Денот на ослободувањето на Гевгелија Featured
Наместо со симболи од НОБ, општината Денот на ослободувањето го прикажа со панорамски столб
Страница 89 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.