Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Мешањето на водата од бунарите не е спас од арсенот Featured
Две години од изречена забрана за користење на водата од гевгелискиот водовод на Институтот за храна и вода на РМ…
Дали за ВМРО законите се тоалет хартија? Featured
Малите приходи, големите капитални расходи и трошењето на јавни пари за време на изборни кампањи го натераа денеска СДСМ да…
Семинар на тема: Тренинг на мозок Featured
на 7 и 8 октомври во Гевгелија – хотел Аполонија, ќе се одржи семинар/работилница на тема: „Тренинг на мозок“,во светот…
Со 163,62 % пораст на казнените мерки до поголема безбедност во сообраќајот Featured
Со пораст на казнените мерки до стабилна сообраќајна безбедност во првото полугодие од 2014 година на подрачјето на територијална надлежност…
Општинските установи под влага и долгови Featured
СДСМ: Градоначалникот за пет години потроши 10 милиони евра наши пари па редно е да го запрашаме на што ги…
Кривични пријави и опомени за ранливите категории на граѓани Featured
Во недостиг на пари во централниот буџет, ФЗО поднесе кривични пријави за најранливата категорија граѓани од кои треба да инкасира…
Летна кровот на гевгелиската гимназија Featured
Силниот рафален ветер со брзина од 78 километри на час го откорна кровот на СОУ „Јосиф Јосифоовски“ во Гевгелија
Семинар на тема: Арт - терапија Featured
Осма работилница спроведена преку Проектот финансиран од Европската Унија „Програма за целосна социјализација на децата со посебни потреби во нивните…
ВМРО бега од темата - СДСМ повторно прашува за градежните активности кај Милци Featured
СДСМ Гевгелија: Бегајќи од темата за најавата за градежни активности кај ГП „Богородица“ на потегот кај Милци, портпаролот на Општината…
Страница 90 од 95

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.