Пронајдените планинари изгубени на Кожуф со благодарност до спасувачите Featured
Двајцата средновечни гевгеличани кои вчера попладне се изгубија во пределот на Круша на планината Кожуф денеска со зборови на благодарност…
Трагачите ги пронајдоа залутаните двајца гевгеличани на Кожуф Featured
Четири часа после алармот на социјалните мрежи за залутаните двајца гевгеличани на Кожуф планина, од семејството се јавуваат: Пронајдени се…
Аларм на социјалните мрежи и на надлежните институции во Гевгелија.Две повозрасни лица, жители на Гевгелија, попландево се изгубиле на планината…
Двајца гевгеличани се изгубиле на Кожуф - Потрагата е во тек Featured
Аларм на социјалните мрежи и на надлежните институции во Гевгелија.Две повозрасни лица, жители на Гевгелија, попландево се изгубиле на планината…
Југот за пример - Нeма пораст на семејно насилство за време на пандемијата Featured
Од СВР Струмица, преку ПС ОН Гевгелија дознаваме дека во Гевгелија за време на пандемската 2020 година нема пораст на…
Општина Гевгелија одвои 100.000 денари за лекување на Ѓорги Џонов Featured
Осум дена по јавниот хуманитарен апел за помош за лекување на 29 годишниот Ѓорги Џонов, во петокот, 4 декември, Општина…
Приведен крадец од Гевгелија- заработил кривична пријава Featured
Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34)…
Пандемски пост на крадците во Гевгелија Featured
На подрачјето на Полициска Станица од општа надлежност Гевгелија, во периодот 2019/2020 година (заклучно со 30-ти ноември 2020), регистрирани се…
Денес е Светски ден за лицата со попреченост - „Мобилност“ од Гевгелија го одбележува со свои успеси Featured
И во година на светска пандемија во услови на закана од ширење на коронавирусот меѓу населението, членовите на Здружението „Мобилност“…
Страница 10 од 141

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.