Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Започна со работа јаслената група во ДГ Миравци Featured
Денес за прв пат во детската градинка во Миравци започна со работа јаслена група за деца на возраст од 8…
Во пресрет на утрешната Митровденска задушница гевгелиските гробишта преполни од почитувачи на традициите Featured
Гевгелиските гробишта денеска беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на своите упокоени, делеа храна на…
Деветмесечниот Буџетски извештај на Општина Гевгелија доби зелено светло од Советот Featured
Советот на општина Гевгелија го усвои буџетскиот извештај за деветмесечјето од 2019 година со реализирани 66,17% од основните буџетските планирани…
Октомври заминува со дожд Featured
Последниот ден од октомври настапуваат и првите есенски дождови за кои прогнозерите велат дека ќе траат до вторникот следната недела.Во…
Пријавен незаконски отстрел на птици покрај Вардар Featured
Совесни граѓани и ловци од село Миравци, членови на ловното друштво „Орел“ Гевгелија, утрово (29.10.2019 г.) во близина на нивното…
Центар „Мајка Тереза“ со хуманитарен апел Featured
Центарот за згрижување на деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија неодамна доби на располагање објект од 96 метри…
Дојранската градежна офанзива продолжува Featured
По дислокацијата и санацијата на пешачката патека долж езерото и изградбата на нови плажи од летувалиштето на „Бучим“ до плажата…
Хуманитарна акција „Нахрани 10.000“ по четврти пат во Гевгелија Featured
Во организација на Асоцијацијата „Сите Сити“ утре ќе се одржи четвртата хуманитарна Национална акција „Нахрани 10.000“. Хуманитарниот чин ќе се…
Трииполдецениска соработка меѓу Гевгелија и Инџија Featured
Општинскиот празник 22 октомври - Денот на ослободувањето на згратимениот град Инџија, Република Србија, неделава беше одбележан со присуство на…
Страница 10 од 107

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.