Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
На ваков хуман гест се организираа и Општинските организации на СДСМ во Македонија - како и ОО на СДСМ Гевгелија
„Коалиција за буџетски мониторинг“ со презентација во Гевгелија Featured
Кварталниот мониторинг на буџетската транспарентност на општините Гвегелија, Богданци, Валандово и Дојран за периодот 16.07.2014 -15.01.2015
Тројца загинати во експлозија во фабрика за плински боци во Богданци Featured
Тројца работници во фабриката за плински боци „Балкан гас“ во Богданци загинаа, а десетина се повредени откако утрово се случила…
Реакција на советничката група на СДСМ Гевгелија Featured
Мерката за ерадикација на бездомните кучињата, ја предложија и изгласаа владеачката партија која го има мнозинството , заедно со своите…
Шокирани сме што предвидува општината да им направи на бездомните кучиња и повикуваме итно да се запре намерата за овој…
Трагична сообраќајка утрово на патниот правец Богородица - Гевгелија Featured
Денеска во 4 часот наутро се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице
Поцков: Може ли седум минутен град да биде невреме и да ја поплави Гевгелија Featured
Општинската организација на СДСМ реагираше за негрижата на власта за функционалноста на комуналната инфраструктура која што после секој дожд ги…
Невреме со пороен дожд и град во Гевгелија и населените места Миравци, Милетково и Моин
Јавното обвинителство против ЈПКД „Комуналец“ и нејзините директори Featured
Денеска во Основниот суд во Гевгелија беше закажана главна расправа по судскиот предмет К-613/14 што го покренало Основното јавно обвинителство…
Страница 95 од 106

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.