Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Заев од Гевгелија: Ова не е гола борба за власт туку носење храбри одлуки за народот и државата Featured
СДСМ и коалицијата „Можеме“ вечерва одржаа отворена трибина со граѓаните на која се обратија кандидатите за пратеници од Изборната Единица…
Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја Featured
Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен одговор по видео изјавите на опозиционите функионери и…
Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани Featured
Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за ИЕ 4, Марија Костадинова продолжи со своите средби…
СДСМ Гевгелија со ПРЕС и „Отворен штанд со граѓаните“ ја започна предизборната кампања Featured
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Општинската организација на СДСМ во Гевгелија официјалниот старт на својата предизборна кампања за 11-те Вонредни…
Денес попладне ќе се изврши прскање против возрасни комарци Featured
По двонеделното одложување на најавено прскање против возрасни комарци, од 11 јуни, заради врнежливиот период, а после извршени две последователни…
Средношколци од Гевгелија освоија Второ место на државен натпревар за „Најдобра ученичка компанија“ Featured
Средношколците од „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Душко Јанев, Никола Биков, Пепица Јованова, Ангелина Несторова и Слободанка Савиќ, сите од IV…
Улица „Индустриска“ проширена и асфалтирана Featured
Најпрометната стопанско-сообраќајна артерија во градот, улица „Индустриска“ од денеска е со нов асфал, проширена, со поставена атмосферска канализација, со уреден…
Субвенционирање на комуналните услуги на социјалните категории граѓани зголемено на 650 денари Featured
Советот на Општината донесе и Одлука за субвенционирање на потрошувачката на основните комунални услуги за корисници на гарантирана парична помош…
Две кривични пријави за двајца гевгеличани Featured
Министерствотот за внатрешни работи поднесе кривични пријави до Јавното обвинителство за двајца осомничени гевгеличани кои се товарат за делото „криумчарење…
Страница 2 од 120

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.