Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Дезинфекција во Гевгелија за време на „полициски час“ Featured
Веќе трет ден трае најдолгиот полициски час во државата, а напоредно со тоа и акцијата на ЈПКД „Комуналец“ и Пожарната…
Трговски оператори во Гевгелија вршат достава до нарачатели за време на „полициски час“ Featured
За време додека трае забраната за движење на граѓани и возила (т.н. „полицискиот час“) како мерка за спречување на ширење…
Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар покачен Featured
Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05 април во Гевгелија наврнаа…
Втората акција -  пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во Општина Гевгелија Featured
Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош на социјалните категории граѓани со делење на паќети…
Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија Featured
Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат дезинфекциони бариери за возилата кои влегуваат во градот. Ова…
Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија Featured
Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените згради, населените места, дезинфекциски бариери на влез во Гевгелија и на…
Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината Featured
Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително хлорирање на водата за пиење се последните мерки што…
ОЈО во Гевгелија со парични казни за девет лица Featured
Јавното обвинителство на РСМ денеска издаде соопштение со кое се наведува дека Основните Јавни обвинителства во девет градови од државата…
Седумдесет годишен А.А. е сторител на инцидентот прексиноќа во центарот на Гевгелија Featured
Секторот за внатрешни работи, Канцеларија за односи со јавноста од Струмица во текот на денот на барање на GevgelijaNET не'…
Страница 11 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.