Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
На вчерашната одржана 20-та редовна седница на Советот на Општина Гевгелија петмина советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ гласаа против точката…
Четири месеци по почетокот на ископувањата на нови бунари за водоснабдување на Гевгелија, од работната машинерија ниту трага на локацијата
Познато е дека водата е составена од 2 атома на водород и еден атом на кислород (H2O), но во гевгелиската…
Фондацијата „Аполонија“ организаира тридневни семинари наменети за „Релевантни АБА стратегии и учење на вербално однесување на аутистични и други деца…
Граѓаните да плаќаат тоа што го дибиваат - Ако немаме чиста и безбедна вода за пиење, тогаш сметките за вода…
Промоција на проектот „Програма за целосна социјализација на деца со посебни потреби во нивните заедници“
Водата во Гевгелија не е безбедна за пиење потврдила анализата на Институтот за јавно здравје, која ја побараа активисти од…
Граѓанската иницијатива „Арсена“ со реакција до средствата за јавно информирање
Попладневниот земјотрес почувствуван и во Гевгелија
Страница 105 од 108

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.