Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Филипче: Забраната за јавни собири важи за сите - МПЦ да не повикува на литургии на отворено Featured
Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на прес конференција на прашање на новинар кој тврди дека МПЦ упатувала повик за…
Хоспитализиран сторителот на синоќешното дивеење низ центарот на Гевгелија Featured
Додека тече полицискиот час во Гевгелија и во целата држава, ја известуваме јавноста дека сторителот на синоќешното дивеење е идентификуван…
Дивеење во Гевгелија Featured
Синоќа, додека траеше полицискиот час и забраната за движење на лица како мерка за заштита од короната и намалувањетона контактите…
Забранет пристап до сите детски игралишта, спортски терени и јавни рекреативни места во Гевгелија Featured
По мерките на Владата за заштита од корона вирусот и насоките кои ги превзеде Општинскиот кризен штаб од Гевгелија, од…
Дожлива и ветровита Гевгелија со брзина на ветер од 22 km/h Featured
Третиот ден од пролетта дождот и ветрот со утринска температура од 3 степени целзиусови во Гевгелија како да сакаат да…
Започна онлајн-наставата за учениците во Основните училишта од Гевгелија Featured
Поради прекинот на наставата во училиштата ширум државата како мерка за спречување на ширење на корона вирусот и воведената вонредна…
Тестирано медицинско лице во Болница Гевгелија е НЕГАТИВЕН на Корона Featured
- „На медицинското лице вработено во ЈЗУ Општа Болница Гевгелија кое беше тестирано од Корона вирусот (Covid19), пред 15 минути…
Вонредна состојба - Гевгелија вонредно дисциплинирана Featured
Пет часа како е во сила вонредната состојба во државата, а Гевгелија покажува високо ниво на граѓанска совесност - улиците…
Парична казна од 2.000 евра за две лица од Валандово, кои по враќањето од Германија не останале во изолација Featured
Јавното обвинителство објави соопштение за уште две потенцијално заразени лица, кои своеволно излегле од изолација, а се однесува за граѓани…
Страница 12 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.