Топ Новости
Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти Featured
Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена брзина излетал од патот кај Миравци, делница која често…
Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија Featured
Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300 метра денеска е бетониран. Изведувач на работите е…
Почувствуван земјотрес во југот од Македонија Featured
Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа жителите на југот од Македонија, Гевгелија, Богданци, Дојран. Земјотресот е…
Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија Featured
Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија. Четириесет дена после Велигден, секогаш во четврток…
Пензионерите од Гевгелија ги отворија своите работни простории Featured
Здружението на пензионери од Гевгелија кое брои 4.198 свои членови со почетокот на корона пандемијата како најзагрозена категорија граѓани беа…
Чествување на Светите Кирил и Методиј во Гевгелија Featured
Денот на сесловенските просветители денеска се честиташе од сите државни фактори, кои го истакнуваа значењето на делото на Солунските браќа,…
Обнова, фарбање, санација и поправки во ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија за време на вонредната состојба Featured
Корона епидемијата во државата ги затвори училиштата, но не ја запре наставата која што продолжи да се одвива он лајн,…
Гевгелиските градинки ги ослободија родителите од плаќање партиципација за престој на децата во установата Featured
Управниот одбор на ЈОУДГ „Детска радост“- Гевгелија на денешната седница одлучи родителите, чии деца престојуваат во градинките, да бидат ослободени…
ОЈО Гевгелија со 25 казни за непочитување на полицискиот час, меѓу кои и 70 годишњаци Featured
Основното јавно обвинителство-Гевгелија до Основниот суд во Гевгелија достави предлози за издавање на казнен налог против 25 лица кои спротивно…
Страница 1 од 116

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.