Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар Featured
Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар нешто пред 20 часот било извлечено…
ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот простор Featured
Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за работа на училиштата и градинките, а во овој период на…
Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија Featured
Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ во локалниот општински совет во Гевгелија поднесе иницијатива за…
Августовска разгледница од Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и уживатели на плажите од Дојранското езеро.Лежалките се распоредени на растојание…
Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина помош, а не исплатилe плата на вработените Featured
За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци искористиле финансиска помош за исплата на минимална…
Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана Featured
На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани избувна пожар во еден од…
Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума Featured
После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со екипа на Шумско стопанство „Кожуф“ од Гевгелија синоќа во 20:30…
Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија Featured
Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци за кои велевме дека е жешко, мислевме…
Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен Featured
Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица денеска се на терен кај месноста „Срнак“ кај Моин…
Страница 1 од 123

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.