Водици со шест крштевки во гевгелиските храмови Featured
Вековниот празник Богојавление Водици денеска освен со водосвет во црковните храмови во Гевгелија беше одбележан и со крштевки на најмладите…
Водосвет годинава во црковните храмови Featured
Пандемијата годинава ја измени и традицијата - Осветувањето на водите за време на годината во која продолжуваат пандемските ризици од…
Минусна ноќ во Гевгелија и југот Featured
Вечерва настапуваат првите минусни температури годинава - поларниот студен бран ќе пристигне и на југот од земјата. Оваа ноќ ќе…
Нема сурварски огнови Featured
Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.По оптимистичките информации дека мерките на ограничено работно време на угостителите, забрането групирање на јавни места…
Запрен шверц на лекови на ГП Богородица Featured
Меѓународниот промет на стоки и во време на светска корона пандемија не запре. Во нашата земја функционира увозот и извозот…
Најмногу дожд наврна во Гевгелија Featured
Изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа 45 литри воден талог на еден метар квадратен. Пообилни беа врнежите во текот на ноќта…
Министерот Спасовски во посета на ПС Гевгелија Featured
Пo двоиполмесечен тек на градежните работи на објектот на Полициска станица Гевгелија, вработените во СВР Гевгелија годинава работат во санирани,…
Здраво машко новороденче е најновиот жител на Гевгелија Featured
Во осмиот ден од јануари во Гинеколошко-акушерското Одделение при Општа Болница Гевгелија се роди првото новороденче кое е најновиот жител…
Богданци го доби првото новороденче во Новата 2021 Featured
Најновиот жител на општина Богданци е малата Тијана која е родена на 4 јануари 2021 во Одделението за Гинекологија и…
Страница 1 од 134

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.