Пионерски дом со катче за забава и игра

Сабота, 30 Март 2019

Рекреативен парк во дворот на Пионерски со детските резвизити го направија дворот на оваа детска Установа катче за забава и игра

 

 

Дворот на Пионерскиот дом во Гевгелија од денеска функционален за игра и забава на децата.
По поставувањето на реквизити за забава, игра и физичка активација на децата денеска справите од детскиот парк ги добија првите посетители. Со тоа Пионерскиот дом како објектот наменет за учење, курсеви и едукација на децата со воншколски активности доби и функционелен двор исто наменет за најлмадите.

Се работи за лулашки, лизгалка и справи за качување кои се донација од конфекцијата „Меркјури“ од Гевгелија која на ваков начин ја искажува општествената одговорност кон локалната заедница.

Опремата за детскиот парк во дворот на Пионерски дом ја монтираа работници од ЈПКД „Комуналец“. Општината најавува дека вакви детски играчки и урбана опрема ќе бидат поставени и на други локации и населени места во Општината.

 

Last modified on Сабота, 30 Март 2019 - 18:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почнува втората фаза од системот за наводнување Јужна долина на Вардар

Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната

Повеќе

Владата ќе добие пет нови министри

Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги

Повеќе

Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на

Повеќе

Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ

Повеќе

Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија

Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска

Повеќе

Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“

Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое

Повеќе

„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони

Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички

Повеќе

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од

Повеќе

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.