Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

Пионерски дом со катче за забава и игра

Сабота, 30 Март 2019

Рекреативен парк во дворот на Пионерски со детските резвизити го направија дворот на оваа детска Установа катче за забава и игра

 

 

Дворот на Пионерскиот дом во Гевгелија од денеска функционален за игра и забава на децата.
По поставувањето на реквизити за забава, игра и физичка активација на децата денеска справите од детскиот парк ги добија првите посетители. Со тоа Пионерскиот дом како објектот наменет за учење, курсеви и едукација на децата со воншколски активности доби и функционелен двор исто наменет за најлмадите.

Се работи за лулашки, лизгалка и справи за качување кои се донација од конфекцијата „Меркјури“ од Гевгелија која на ваков начин ја искажува општествената одговорност кон локалната заедница.

Опремата за детскиот парк во дворот на Пионерски дом ја монтираа работници од ЈПКД „Комуналец“. Општината најавува дека вакви детски играчки и урбана опрема ќе бидат поставени и на други локации и населени места во Општината.

 

Last modified on Сабота, 30 Март 2019 - 18:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија

Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска

Повеќе

Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас

За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите

Повеќе

Забрана за сообраќај на патот Струмица - Валандово

Поради сообраќајна несреќа која се задеси околу 10 часот утринава, патниот

Повеќе

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.