Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

Прес на СДСМ: Бројот три е бројот на новиот европски претседател

Понеделник, 01 Април 2019

ОО на СДСМ Гевгелија со прес ја стартуваше предизборната кампања за својот претседателски кандидат Стево Пендаровски

 

 

На првиот ден од почетокот на предизборната кампања за Претседател на нашата држава, СДСМ Гевгелија со прес конференција за медиумите ја информира јавноста дека ќе води фер и кристално чисти избори во поддршка на кандидат зад кој што застанаа над 36 илјади граѓани и 60 пратеници од законодавниот дом, а е поддржан и од коалицијата што ја предводи СДСМ. Со слоганот „Заедно напред за претседателот“ тие ги повикаа граѓаните за поддршка на европскиот кандидат кој ќе ја води државата во европското семејство на држави, професор д-р Стево Пендаровски..

- „На патот кон иднината одлуката е Ваша, а Стево Пендаровски е вистинскиот избор за Европска, модерна и напредна Републка Северна Македонија“ истакна Влатко Видимче, Претседател на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија.

Тој нагласи дека „Моралот, желбата и визијата да се биде рамо до рамо со европските вредности денес веќе не е илузија. Стево ќе биде нашиот нов европски претседател, а бројот три е бројот на новиот претседател“.

Last modified on Понеделник, 01 Април 2019 - 12:08

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија

Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска

Повеќе

Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас

За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите

Повеќе

Забрана за сообраќај на патот Струмица - Валандово

Поради сообраќајна несреќа која се задеси околу 10 часот утринава, патниот

Повеќе

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.