Топ Новости

Селото Марвинци ќе добие нов асфалт

Понеделник, 10 Јуни 2019

Селото Марвинци, деновиве ќе добие нов асфалт.

Од општина Валандово известуваат дека во тек се припремните градежни работи за асфалтирање на улицата во населеното место Марвинци. Истата ги поврзува магистралниот пат Р-1401 со Горна Мала од с.Марвинци. Улицата е долга 570 метри и на истата ќе биде поставена 2.042 квадратни метри асфалтна маса. Изведбените работи со подготовка и тампонирање и асфалтирање на улицата, ќе траат 40 работни денови.

Со изградбата на оваа улица, Општина Валандово решава еден од клучните проблеми за граѓаните од ова населено место и продолжува да гради заедница со еднакви услови за живот, на сите граѓани, изјавуваат од валандовската локална самоуправа.


Last modified on Понеделник, 10 Јуни 2019 - 22:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе

Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за

Повеќе

Гевгелија донира за оштетените од пожарот

Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената

Повеќе

SKY Хотел повторно вработува

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во

Повеќе

Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10

Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја

Повеќе

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по

Повеќе

Пендаровски: Брзо расчистување на случајот „Рекет“

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска јавно побара брзо

Повеќе

Дојрански ракувања 2019 со фестивал на риба и вино

Со тридневен фестивал на рибата и виното, но со богата музичка забава синоќа

Повеќе

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија

Повеќе

Противпожарен воз од Велес до Гевгелија

Во функција на противпожарна безбедност долж железничката пруга од Велес до

Повеќе

Локализиран шумскиот пожар на Осогово

Шумскиот пожар кој избувна на локација стар пат с.Бели-Пониква утринава околу

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.