Топ Новости

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Петок, 19 Јули 2019

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на електродистрибутивната мрежа на подрачјето на општина Гевгелија за овој викенд се одложени.

Тоа значи дека НЕМА да има прекин на струја во сабота и недела (20 и 21 јули 2019) на подрачјето на град Гевгелија и уште 11 населени места кои беа дел од работниот план на тимот на ЕВН.
Работите за модернизација на мрежата сепак ќе бидат изведени, но ќе бидат закажани за друг ден, велат од ЕВН КЕЦ Гевгелија.

Динамиката на активности на ова електродистрибутивно претпријатие за модернизација на електродоводната мрежа е натрупана, теренските работници поради условите на работа некогаш се задржуваат со изведбите и повеќе од планираното, поради што нема да бидат во можност овој викнд да ги започнат работите на терен на Општина Гевгелија.

За новиот план и распоред на работа на теренот на општина Гевгелија, кога ќе бидат исклучени 15 трафостаници и 11 населени места со градот Гевгелија, ќе бидеме дополнително известени како граѓани и како потрошувачи.


Last modified on Петок, 19 Јули 2019 - 12:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

Кристијан Јованов е среќниот фаќач на крстот во Миравци

Денеска претпладне на браната Калица кај Миравци се одржа чинот на осветување

Повеќе

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам

На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше

Повеќе

Над 30 лица ќе запливаат на Водици во Гевгелија

Традиционалната манифестација на осветување на водите и пуштање на светиот крст

Повеќе

Власта го забрани со закон присилното извршување кај социјално загрозените

УСВОЕНИ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ кои целосно ги изземаат од извршување

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.