Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Петок, 19 Јули 2019

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на електродистрибутивната мрежа на подрачјето на општина Гевгелија за овој викенд се одложени.

Тоа значи дека НЕМА да има прекин на струја во сабота и недела (20 и 21 јули 2019) на подрачјето на град Гевгелија и уште 11 населени места кои беа дел од работниот план на тимот на ЕВН.
Работите за модернизација на мрежата сепак ќе бидат изведени, но ќе бидат закажани за друг ден, велат од ЕВН КЕЦ Гевгелија.

Динамиката на активности на ова електродистрибутивно претпријатие за модернизација на електродоводната мрежа е натрупана, теренските работници поради условите на работа некогаш се задржуваат со изведбите и повеќе од планираното, поради што нема да бидат во можност овој викнд да ги започнат работите на терен на Општина Гевгелија.

За новиот план и распоред на работа на теренот на општина Гевгелија, кога ќе бидат исклучени 15 трафостаници и 11 населени места со градот Гевгелија, ќе бидеме дополнително известени како граѓани и како потрошувачи.


Last modified on Петок, 19 Јули 2019 - 12:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.