Топ Новости

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Сабота, 20 Јули 2019

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд деновите поминати покрај морскиот брег како избор на туристите кои го преплавија Граничниот премин Богородица денеска предизвикаа редица колони за излез од Македонија и влез во Грција.

Поради топлото време и чекањето повеќе часови на жешките патни асфалтни ленти екипи на МВР денеска во акција на делење вода на патниците.

Министерството за внатрешни работи издадее соопштение со кое ја информира јавноста дека денеска на граничниот премин Богородица-Евзони има подолга колона за влез во Грција, на грчка страна.
На македонска страна нема застој и поминувањето на границата е без проблеми, но се создава застој на грчка страна поради новиот електронски систем за евиденција на патниците. На граѓаните кои чекаат за влез во Грција им се дели вода додека се во граничниот простор, информираат од МВР.

Last modified on Сабота, 20 Јули 2019 - 16:33

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

Кристијан Јованов е среќниот фаќач на крстот во Миравци

Денеска претпладне на браната Калица кај Миравци се одржа чинот на осветување

Повеќе

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам

На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше

Повеќе

Над 30 лица ќе запливаат на Водици во Гевгелија

Традиционалната манифестација на осветување на водите и пуштање на светиот крст

Повеќе

Власта го забрани со закон присилното извршување кај социјално загрозените

УСВОЕНИ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ кои целосно ги изземаат од извршување

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.