Топ Новости

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Петок, 09 Август 2019

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија од сметката на „Олд кар“ до оштетените сопственици на опожарените станови од улица „Ристо Чавдаров“ број 25 во Гевгелија.

Тимот од автомобилската мисија „Од Стојаково до Пекинг со Рено 4“ кои на денот на враќањето од 37 днавната патувачка турнеја низ Европа и Азија собираа парични донации во кутија и отворија посебна наменска банкарска сметка за опожарените домови на гевгеличани, додека тие беа уште на пат на враќање од патувачката турнеја долга 23.000 километри, денеска посебно се заблагодаруваат на граѓаните кои се одзваа на нивниот повик за помош на семејствата од опожарената зграда во Гевгелија.

Примерот на овие хумани луѓе може да го следи секој добронамерен граѓанин.

Last modified on Петок, 09 Август 2019 - 16:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.