Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Петок, 09 Август 2019

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија од сметката на „Олд кар“ до оштетените сопственици на опожарените станови од улица „Ристо Чавдаров“ број 25 во Гевгелија.

Тимот од автомобилската мисија „Од Стојаково до Пекинг со Рено 4“ кои на денот на враќањето од 37 днавната патувачка турнеја низ Европа и Азија собираа парични донации во кутија и отворија посебна наменска банкарска сметка за опожарените домови на гевгеличани, додека тие беа уште на пат на враќање од патувачката турнеја долга 23.000 километри, денеска посебно се заблагодаруваат на граѓаните кои се одзваа на нивниот повик за помош на семејствата од опожарената зграда во Гевгелија.

Примерот на овие хумани луѓе може да го следи секој добронамерен граѓанин.

Last modified on Петок, 09 Август 2019 - 16:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.