Топ Новости

Известување од ООУ Крсте Мисирков - Гевгелија пред утрешниот прв училишен ден

Недела, 01 Септември 2019

Поради најавениот предупредувачки штрајк на СОНК, училиштата во општината најавуваат дека ќе бидат отворени за учениците на утрешниот прв училишен ден - 2 септември, а за начинот на изведба на наставата упатуваат известување до родителите, наставниците и учениците.

Во соопштението на ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија се вели:

Се известуваат сите ученици, родители и наставници дека
ООУ „Крсте Мисирков“ е подготвено за реализација на наставата за сите ученици.

Но, поради најавениот предупредувачки штрајк од страна на СОНК, со најава дека наставниците ќе дојдат на работа, но нема да реализираат настава и пречек на првачиња, во тој случај, одделенските раководители ќе им соопштат на своите ученици дека нема да има настава.

Директорот на училиштето ќе ги пречека првачињата во училишниот двор, а свечениот пречек ќе се реализира во вторник, 03.09.2019 год.

 

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.