Топ Новости

Известување од ООУ Крсте Мисирков - Гевгелија пред утрешниот прв училишен ден

Недела, 01 Септември 2019

Поради најавениот предупредувачки штрајк на СОНК, училиштата во општината најавуваат дека ќе бидат отворени за учениците на утрешниот прв училишен ден - 2 септември, а за начинот на изведба на наставата упатуваат известување до родителите, наставниците и учениците.

Во соопштението на ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија се вели:

Се известуваат сите ученици, родители и наставници дека
ООУ „Крсте Мисирков“ е подготвено за реализација на наставата за сите ученици.

Но, поради најавениот предупредувачки штрајк од страна на СОНК, со најава дека наставниците ќе дојдат на работа, но нема да реализираат настава и пречек на првачиња, во тој случај, одделенските раководители ќе им соопштат на своите ученици дека нема да има настава.

Директорот на училиштето ќе ги пречека првачињата во училишниот двор, а свечениот пречек ќе се реализира во вторник, 03.09.2019 год.

 

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина музичарот Александар Попов (1933-2019)

Денеска попладне во 86-та година од животот почина познатиот музичар, музички

Повеќе

Бенефициите на поранешните претседатели на тапет кај ДКСК

Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов

Повеќе

Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом

Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку

Повеќе

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.