Топ Новости
Лишен од слобода 19 годишен Гевгеличанец - Понеделник, 25 Ноември 2019 13:03

Празнична посетеност на Дојран

Понеделник, 09 Септември 2019

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот септември на југот од државата, поточно во туристичките капацитети кај Дојранското езеро.
По врнежите во петокот овде сонцето продолжи да ги топли песочните плажи и водата во езерото која достигнува температура до 27,5 степени.
Плажите ги добија своите љубители на водата и сонцето, забавните паркови ги опседнаа децата желни за игра, угостителските објекти повторно со зголемена посетеност од гости и по некоја песна испеана од мерак.
Викендов во Дојран престојуваа и членовите на повеќе мото клубови од државата и странство кои учествуваа на Мото релито „Независност“ тргнувајќи од Скопје - Дојран - до Охрид, пропатувајќи повеќе градови низ државата, во чест на Денот на независноста на Република Македонија.
И денес е убав топол послепразничен ден за посета на Дојран.


Last modified on Понеделник, 09 Септември 2019 - 10:42

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заменик министерот за локална самоуправа Павлески во посета на Гевгелија и

Работна посета на двете јужни општини Гевгелија и Богданци беше дел од

Повеќе

Собрание: членот 11 од Законот за помилување не постои

Собраниската Законодавно – правна комисија на денешната седница заклучи дека

Повеќе

Дводневен „Новогодишен базар 2019“ во Гевгелија

Од денес напладне во Гевгеија започнува традиционалната предновогодишна

Повеќе

„И ние постоиме“ - одбележан Светскиот ден на лица со посебни потреби во

Со дефиле низ улиците на Гевгелија, членовите на здруженијата на наши сограѓани

Повеќе

Од месецов минималната плата повисока за 2.000 денари

Минималната плата утврдена со закон од 1-ви декември изнесува 14.500 денари и

Повеќе

Пресуда: 13 години затвор за Тони Манџа за разбојништво во казино во Гевгелија

Тони Кечев (40 год) од Гевгелија, викан Манџа доби казна затвор од 13 години за

Повеќе

ТОП ТРИ пратеника „рекордери“ во патни трошоци

За три мандати седење во пратеничките клупи, односно вкупно 9 години,

Повеќе

Ученичката Јована освои трето место по физика на „Месецот на науката“

Ноември - „Месецот на науката“ донесе нови награди за учениците од Општинското

Повеќе

Собранието против уставните судии за „воскреснување“ на амнестија од Иванов

Пред пратениците во Собранието на РСМ пристигна иницијатива за толкување на

Повеќе

Проект за секундарна гасификација и нови инвестиции од 5,9 милиони денари во

Секундарна гасификациона мрежа за Гевгелија во фаза на проектна апликација пред

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.