Време: Претпоследните 30-ки во октомври

Вторник, 01 Октомври 2019

Температурите над 30-от степен од целзиусовата скала, својствени на гевгелиското лето не' очекуваат и денеска, и во текот на утрешниот ден.

Со изгревањето на сонцето во 6:26 часот температурата ќе достигне до 20-от степен, погодно за утрински почеток на денот, а во текот на денот не очекуваат 30 степени над нулата на пладне, а од 14 до 17 часот температурата ќе ги достигне максималните 32 степени за денеска, вторник, првиот ден од октомври.

Денот ќе трае 706 минути, или 11 часа и 46 минути. Зајдисонцето ќе настапи во 18:12 часот.

Времето ќе биде преку целиот ден ведро и сончево, со атмосферски притисок од 1012 hPa. Влажноста на воздухот ќе се искачи до 90%.
Метеопати, чувајте се од топлиот октомвриски ден со високиот воздушен притисок кој може да влијае на хроничните болни, кардиоваскуларните болни и др.


Last modified on Вторник, 01 Октомври 2019 - 09:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тридневен фестивал на храна и вино во Гевгелија

Денот на општина Гевгелија 7-ми нoември ќе биде почеток на најавениот тридневен

Повеќе

Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за НАТО за Македонија

Со 84 гласови „ЗА“ и 2 против Американскиот Сенат, доцна синоќа во забрзана

Повеќе

Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите, Макрон доаѓа во Скопје

Италија ќе го враќа прашањето за преговорите за членство на Македонија и

Повеќе

Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020

По четиричасовна дебата на лидерите на релевантните политички партии

Повеќе

Пендаровски: Македонија продолжува на патот кон ЕУ

- „Не постои друга алтернатива на подолг рок освен членство во Европската

Повеќе

Запленети 11 килограми дрога на Богородица

Денеска, сабота 19 октомври, во текот на работниот ден, царинските работници на

Повеќе

Јубилејна 20-та Ракијада во Валандово

Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе

Повеќе

Премиерот Заев по повод заклучоците на Европскиот Совет

По враќањето од Брисел и одлагањето на одлуката за почеток на преговори на

Повеќе

Златна награда „Глобаллокал“ за Општина Гевгелија

Општина Гевгелија е добитник на Златната награда „Глобаллокал“ во Средна и

Повеќе

Донесени заклучоците: Европскиот совет ќе се наврати на прашањето за Македонија

Самитот на европските лидери заврши без договор за отворање преговори со

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.