Топ Новости

Време: Претпоследните 30-ки во октомври

Вторник, 01 Октомври 2019

Температурите над 30-от степен од целзиусовата скала, својствени на гевгелиското лето не' очекуваат и денеска, и во текот на утрешниот ден.

Со изгревањето на сонцето во 6:26 часот температурата ќе достигне до 20-от степен, погодно за утрински почеток на денот, а во текот на денот не очекуваат 30 степени над нулата на пладне, а од 14 до 17 часот температурата ќе ги достигне максималните 32 степени за денеска, вторник, првиот ден од октомври.

Денот ќе трае 706 минути, или 11 часа и 46 минути. Зајдисонцето ќе настапи во 18:12 часот.

Времето ќе биде преку целиот ден ведро и сончево, со атмосферски притисок од 1012 hPa. Влажноста на воздухот ќе се искачи до 90%.
Метеопати, чувајте се од топлиот октомвриски ден со високиот воздушен притисок кој може да влијае на хроничните болни, кардиоваскуларните болни и др.


Last modified on Вторник, 01 Октомври 2019 - 09:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

13 Ноемвриската „награда“ за Никола Груевски!

Несреќна 13 – ка. Барем вакви се верувањата за овој број. Но 13 – ти ноември

Повеќе

Во Гевгелија наврнаа 35 литри дожд на 1м2 за едно деноноќие

Во изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа вкупно 35 литри дожд на еден метар

Повеќе

Гевгеличанец тешко повреден во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Во текот на вчерашниот ден (вторник 12.11.2019) во 09.00 часот се случила

Повеќе

Гевгелискиот Совет изгласа двојно НЕ - НЕ за отпадно гориво, НЕ за рудници на

Советот на општина Гевгелија денеска на својата редовна 35-та седница донесе

Повеќе

Се бара по вторпат НЕ за отпадно гориво, по третпат НЕ за рудници во Гевгелија

Инвеститорите притискаат, Гевгелија повторно треба да одговори дали одобрува

Повеќе

Ќе има ли избори на 12 април?

Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.