Топ Новости

Богданчанец во пијана состојба, речеси до смрт претепал пријател

Понеделник, 14 Октомври 2019

Основното Јавно обвинителство во Велес донело наредба за поведување на кривична истрага за лице од Богданци, на возраст од 60 години, поради постоење на основано сомневање дека сторилo кривично дело обид за убиство.
Станува збор за лице кое во петокот, во 20.30 часот, под дејство на алкохол, се обидел, со умисла, на свереп начин да убие друго лице.

Имено, жртвата дошла во домот на сега осомничениот и заедно со него започнале да консумираат алкохол. Нешто по 20 часот осомничениот го удрил оштетениот со тупаница по глава, по што овој паднал на падот. Осомничениот зел дрвен стол и со него неколку пати го удрил по главата со што му го загрозил животот.

Празничната друженка со немилиот настан сега се истражен предмет на ОЈО од Велес.


Last modified on Понеделник, 14 Октомври 2019 - 13:34

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

13 Ноемвриската „награда“ за Никола Груевски!

Несреќна 13 – ка. Барем вакви се верувањата за овој број. Но 13 – ти ноември

Повеќе

Во Гевгелија наврнаа 35 литри дожд на 1м2 за едно деноноќие

Во изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа вкупно 35 литри дожд на еден метар

Повеќе

Гевгеличанец тешко повреден во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Во текот на вчерашниот ден (вторник 12.11.2019) во 09.00 часот се случила

Повеќе

Гевгелискиот Совет изгласа двојно НЕ - НЕ за отпадно гориво, НЕ за рудници на

Советот на општина Гевгелија денеска на својата редовна 35-та седница донесе

Повеќе

Се бара по вторпат НЕ за отпадно гориво, по третпат НЕ за рудници во Гевгелија

Инвеститорите притискаат, Гевгелија повторно треба да одговори дали одобрува

Повеќе

Ќе има ли избори на 12 април?

Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле

Повеќе

Дојранското Езеро порибено со 1,5 тони крап

Според годишната програма за развој на рибарство на Владата и Министерството за

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.