Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Лишен од слобода 19 годишен Гевгеличанец

Понеделник, 25 Ноември 2019

Од дневниот Билтен на настани евидентирани во полициските служби на МВР дознаваме дека синоќа, на 25.11.2019 во 00.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода П.А.(19) од Гевгелија.

Полициски сили го запреле П.А. во назначеното време синоќа на улица „23-ти Октомври“ во Скопје и кај него при при извршен преглед била пронајдена марихуана. Со констатирањето на поседување марихуана полициските сили го лишиле од слобода.
По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Last modified on Понеделник, 25 Ноември 2019 - 13:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.