Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Лишени од слобода 5 лица од Гевгелија, а еден малолетник заработи кривична пријава

Сабота, 07 Декември 2019

Министерството за внатрешни работи известува дека во четвртокот (05.12.2019) во Гевгелија биле лишени од слобода пет лица сите со место на жителство од Гевгелија.
Полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ги лишиле од слобода Б.П.(19), А.Н.(18), Ф.Д.(18), Ѓ.К.(18) и П.П.(20), сите од Гевгелија, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. Контролата полициските службеници ја извршиле во 22:30 часот на улица „Маршал Тито“ во Гевгелија.

Исто така, јавуваат од МВР со записник од ПС со ОН Гевгелија дека марихуана била пронајдена и одземена при претрес во домот на Б.П. (19), кој бил извршен по судска наредба. Лицата биле приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Уште еден Гевгеличанец заплеткан во случај на неосновано поседување и употреба на норкотични средства регистрирале полициските сили во Кавадарци. Се работи за малолатно лице, 16 годишен жител на Гевгелија кој од Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кавадарци заработи кривична пријава. Против него е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „овозможување употреба на наркотични дроги“. На 07.09.2019 во 22.30 часот пријавениот му посредувал на Т.М. од Велес за набавка на марихуана.

 

Last modified on Сабота, 07 Декември 2019 - 16:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.